TR|EN

 

Promat Alüminyum Paspas Sistemleri Hakkında Genel Bilgi:

 

 

Tüm Promat serisi ürünlerimizde 1,2 mm kalınlığında oksitlenmeyi önleyici eloksallı alüminyum profiller, AIS316 paslanmaz çelik teller, Alman malı yüksek kaliteli Nylon 6,6 fırça profilleri, Hollanda malı %100 ASOTA pp non-woven halı ve %100 EPDM lastik, profiller altında kaymayı ve sesi önleyici EPDM lastik bantlar kullanılmaktadır. (Piyasadaki ürünlerin çoğunda lastik yerine PVC şeritler kullanılmaktadır).  

 

Standart 17 mm profil yüksekliği (22 - 23 mm toplam yükseklik) ve 1,2 mm alüminyum et kalınlığı olan modelin yanı sıra çok yoğun trafikli alanlarda kullanılan ve tekerlekli trafiğe (alışveriş arabaları, forkliftler vs) de müsade eden 1,8 mm et kalınlığında modelleri de teklife ekliyoruz. Yüksek trafikli alanlar için özellikle bu modelleri tavsiye ediyoruz. Yurt dışındaki havalimanı terminali, alışveriş merkezi gibi projelerde bu modelleri kullanıyoruz.

 

Hazne içinde kullanılacak paspaslar için L veya Z profili hazne içi çerçeveler yapılması paspasın zemine daha iyi gömülmesini sağlar ve paspasın ömrünü uzatır. Bu çerçevelerin fiyatları metre bazında hesaplanır. Paslanmaz çelik bağlantı telleri en fazla 20 cm aralıklarla kullanılmaktadır. Dairesel paspaslar için bu mesafe ortalama 10 cm civarındadır. Tel arası mesafenin küçük olması mukavemeti ve paspas ömrünü arttırır. Büyük ebatlı paspaslar nakliye, temizlik ve bakım kolaylığı sağlanabilmesi açısından parçalar halinde üretilmektedir. Parçaların birleştiği noktalarda paspasların aynı hizada kalması ve yerlerinden kıpırdamamaları için özel bağlantı sistemleri kullanılmaktadır. Bağlantı sistemi gerektiren projeler için bağlantı elemanları ücretsiz olarak temin edilecektir. Standart aluminyum profil kalınlığı 1,2 mm’dir. Alternatif olarak ekstra yoğun trafikli alanlar için 1,8 mm et kalınlığında aluminyum profiller kullanılabilir.